Forum – Opis i informacje techniczne Copy

Ciao!

Jak już wiesz z opisu Wyzwania wariant, który wybrałeś zawiera m.in. dostęp do grupy wsparcia. To zadanie spełnia forum, które jest miejsce naszej interakcji podczas Wyzwania. Znajdziesz je pod adresem: https://kursyppw.pl/forum

Możesz do niego przejść również najeżdżając na Moje konto > Forum (w prawym górnym roku ekranu).

Zawartość forum

Dział techniczny

Dział techniczny to miejsce, do którego dostęp mają wszyscy uczestnicy Wyzwania, bez względu na wybrany poziom i wariant. Znajdziesz tam wątek z pytaniami ogólnymi dotyczącymi Wyzwania oraz bardzo ważne miejsce – wątek „Problemy techniczne”, w którym możesz napisać o wszelkich problemach jakie napotkasz podczas używania platformy.

Forum poziomu

Każdy z czterech poziomów Wyzwania (początkujący, podstawowy, A2/B1 i zaawansowany) ma swoje odrębne forum, dostępne jedynie dla osób pracujących na danym poziomie językowym. Dostęp do tego forum posiadają jedynie osoby, które wybrały wariant grupowy lub wariant VIP. Na początek został stworzony wątek „Pytania ogólne”, natomiast po rozpoczęciu Wyzwania będą tu na bieżąco dodawane nowe wątki.

Cel i założenia forum

Forum, które stworzyłam na potrzeby Wyzwania ma być przede wszystkim miejscem spotkania dla ludzi, którzy interesują się językiem włoskim i znajdują się obecnie na podobnym poziomie językowym. Jest to miejsce gdzie śmiało możesz się podzielić swoją opinią, zasięgnąć od innych rady lub po prostu poznać nowych ludzi. Tylko od Ciebie zależy czy będzie to narzędzie pomocne dla Ciebie czy tylko dodatkowy „bonus” z którego nie skorzystasz. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci prawidłowo korzystać z niego.

Dodawanie komentarzy

Dodawanie komentarzy w forum na platformie nie wyróżnia się niczym szczególnym od tego, co na pewno znasz już z innych stron internetowych. Aby zamieścić komentarz należy wejść do modułu forum, wybrać odpowiedni wątek i temat. Po wejściu do wątku widzimy listę opublikowanych komentarzy, na końcu której znajdziemy miejsce na dodanie nowego komentarza. W pierwszej kolejności krótko zatytułuj swoją wiadomość a następnie całą zawartość umieść w polu „Treść”. Jeśli chcesz możesz też dodać tagi do swojego komentarza.  

Zwróć uwagę, że w miejscu tworzenia treści komentarza jest dostępny panel z mini-narzędziownikiem. Znajdziesz tam m.in. dodatkowe opcje wyróżnienia tekstu. Możesz śmiało ich używać, tylko pamiętaj o zdrowym rozsądku – komentarz przede wszystkim ma być czytelny 😉 Wszystkie opcje narzędziownika zostały opisane na zdjęciu.

Teoretycznie wyczerpałam temat – czas na praktykę! Wejdź na forum poprzez adres: https://kursyppw.pl/forums/forum/wyzwanie-3-tygodnie-z-wloskim/  i dodaj swój pierwszy komentarz w forum Twojego poziomu i wątku „Uwagi, sugestie, oczekiwania”. Opisz w nim czego oczekujesz od kursu, co Ci się podoba lub co niekoniecznie do Ciebie przemawia. Zachęcam do zrobienia tego od razu, jeszcze przed rozpoczęciem Wyzwania lub w trakcie – pomoże mi to w dostosowaniu Wyzwania do potrzeb uczestników. W tym wątku możesz też zgłaszać wszelkie uwagi i sugestie związane z kursem na Twoim poziomie.

Zmiany w dodanym komentarzu

Opublikowałeś swój komentarz, jednak chciałbyś w Nim coś zmienić? Nie martw się – możesz go szybko edytować 😉 Opcję tą znajdziesz w menu dostępnym w okienku Twojego komentarza ( w prawym górnym rogu). Zwróć też uwagę na opcję “Odpowiedz” – użyj jej jeśli chcesz odnieść się do konkretnego komentarza.

W każdym poziomie znajduje się także wątek, w którym można zgłaszać ewentualną prośbę do moderatora o usunięcie jakiegoś wątku lub komentarza.

Nie bój się testować! Obiecuję, że nic nie wybuchnie 😉

Scroll to Top